Dijital Diş Hekimliği

MELSADENT

Dijital Diş Hekimliği

CAD/CAM olarak adlandırılan, yüksek teknoloji ürünü tarama ve kazıma cihazları kullanılarak hastalara yoğun programları arasında 1-2 saat ayırarak ağrısız, maximum fonksiyonel ve estetik tedaviler yapılabilir.

Avantajları Nelerdir?

Ağız içerisinden kolaylıkla görüntü alabilen özel bir kamera sayesinde restorasyon yapılacak dişin ölçüsü dijital olarak alınmakta ve bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Böylece ölçü alımı sırasında yaşanan mide bulantısı ve allerji gibi hasta konforunu düşüren işlemlere gerek kalmamaktadır.

Kamera ile alınan ölçü bilgisayara aktarılır ve 10-15 dakika içerisinde dijital restorasyon tasarımı mikron boyutunda bir hassaslıkla yapılır ve üç boyutlu printer seçilen porselenin cinsine göre 5 -15 dakika arasında hiç el değmeden üretimini tamamlar. Tedavinin toplam süresi yapılacak restorasyon sayısına göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğu tedavi bir gün içerisinde, hastaların geçici diş ile yaşamasına gerek kalmadan tamamlanır. Yapılan tüm tedaviler dijital olarak arşivlenebilir ve hastanın tedavi tarihçesi takip edilebilir.

Kişiye özel gülüş tasarımı, yaprak porselen (porselen lamina), full seramik kaplamalar gibi yöntemler CAD/CAM sistemlerin başlıca çalışma alanını oluşturmaktadır. Dijital ölçü teknolojisini bu tip estetik uygulamalarda kullanmak uzun dönemde diş eti sağlığına da katkı sağladığı için estetik sonuç çok daha uzun ömürlü olur. Dişlere henüz hiçbir müdahale yapılmamışken yapılan bir tarama sonrası, dijital olarak bir gülüş dizaynı yapılır ve tedavi daha başlamadan, bitince nasıl görüneceği, kişinin yüz formu, estetik kriterler ve kişinin beklentileri göz önüne alınarak hasta ve hekim tarafından planlanır. Bu aşamada ayrıntılı fotoğraflamalar ve video görüntülerinden faydalanılır. Yapılan plana sadık kalacak şekilde tedavi süreci başlar ve hızlı bir şekilde kişi yeni bir gülüşe kavuşturulur.

Dijital Diş Hekimliğinde İşlemler Ağrısız Gerçekleştirilir;
İşlemler sırasında ilgili bölge lokal olarak uyuşturulur ve işlemler ağrısız şekilde gerçekleştirilir. Tedavi sürecinin kişinin yaşam konforuna olumsuz bir etkisi olmaz. Renk ile ilgili bir uyumsuzluk tespit edilirse rengi değiştirmek 5 -7 dakikada mümkündür. Çünkü bu dişler üzerine uygulanan özel renk makyajları vardır.

Dijital Diş Hekimliği ile İmplantüstü Protezler Tek Seansta Yapılabilir;
Her restoratif tedavide olduğu gibi implantların üzerine yapılan porselen dişler de Cerec CAD/ CAM sistemlerle kolaylıkla üretilebilir. Özellikle yapıştırıcı temizlenmesine gerek kalmayan “vidalı porselen” üretimi sayesinde hem hastanın hem de hekimin işini kolaylaştırır.

Dijital Diş Hekimliği ile Doğru İmplant Yerleşimi;
Protetik uygulamaların yanında bu sistem ile implant cerrahisinde guide (rehber) hazırlanması artık mümkündür. İmplantların kemiğe doğru yerleştirilmiş olması en iyi fonksiyon ve estetik sonuca ulaşmak için çok önemlidir. Cerrahi rehber implantın hatasız ve en doğru şekilde yapılmasını sağlar.

Dijital Diş Hekimliği Ortodontik Tedavi Sağlar;
Dijital diş hekimliği sayesinde, uygun endikasyonu olan hastaların diş çapraşıklıkları, braket ve tel gerektirmeksizin tedavi edilebilir. Kamera ile ağız içi taramalar yapılarak aynı gün içinde üretilebilen kişiye özgü şeffaf plaklar kişinin estetik görünümünü etkilemeksizin konforlu bir ortodontik tedavi yapılmasını sağlar.

Bize Ulaşın

Bizi Facebook'ta Takip Edin.

Alınan kayıtlar laboratuar aşaması geçirmesine gerek kalmadan doğrudan klinik içerisinde bulunan üniteye dijital olarak aktarılabilmekte, hastanın ve hekimin gözü önünde sertifikalı ürünlerden ilgili restorasyon üretilebilmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Temsilcimizden online destek ve randevu alabilirsiniz.
👋 Nasıl yardımcı olabilirim?