Estetik Diş Hekimliği

MELSADENT

Gülüş Tasarımı – Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, diş hekimliğinin ağız ve diş bölgesini sağlık ve estetik açıdan yeniden düzenlenmesini ele alan önemli bir branştır. Ana teması sağlıklı bir gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımı, kişiye özel ideal gülüşü sağlık ve doğallık ile yenilemektir. Önemli olan tıbbi kurallar dahilinde size yakışan estetik gülüş ifadesini oluşturmaktır.

Dişlerimiz asıl işlevlerinin yanı sıra (çiğneme, konuşma vb.)estetik açıdan toplumdaki özgüvenimizi de fazlasıyla etkiler. Gülüşümüz insanlarla iletişimimizde çok önemli bir faktördür. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir. Yapılan araştırmalar gülüşüne güvenen bir bireyin sosyal, iş ve günlük hayatında diğer bireylere oranla çok daha mutlu ve başarılı olduğunu göstermiştir.

Dişlerimiz gülüşümüzü, gülüşümüz de enerjimizi yansıtır. Güzel bir gülümseme kişisel özgüven demektir. Diş hekimliğinde bununla ilgilenen bilim dalına ‘estetik diş hekimliği’ adı verilir.Estetik diş hekimi öncelikle hastasını tanımalı ve beklentilerini algılamalıdır. Unutulmamalıdır ki, her bireye uygulanması gereken tedavi farklıdır.

Burada hastalarımızın özel zevkleri, sosyo-ekonomik düzeyi, mesleki faktörler vb. gibi birçok konu incelenmelidir. Daha sonra ise fiziksel faktörler devreye girer. Estetik diş hekimi, hastasının hoş ve çekici olarak algılayacağı bir gülüş tasarlamalı ve kusurlu olan görüntüyü düzeltmelidir.

Avantajları Nelerdir?

  • Söz konusu gülüş tasarımı ile son derece simetrik ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz.
  • Diş ve diş etlerinin sağlıklı bir boyuta ulaşması sağlanır.
  • Kişinin yüz hatlarına en uygun gülüş şekli belirlenmiş olur. Bu sayede kişi çok daha enerjik bir ruh haline kavuşur.
  • Kişinin beklentileri göz önünde bulundurularak yapılan bir uygulama olduğundan işlem sonunda % 100 memnuniyet sağlanabilir.
  • Ağız ve diş problemleri sebebiyle oluşan özgüven probleminin de önüne geçilmiş olur.
  • Kusursuz bir gülüş neticesinde mükemmel bir görünüme ulaşılması sağlanır.

Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Gülüş tasarımı planlanırken kişilerin yüz hatları, göz ve kulak, burun ve çene gibi noktalar göz önünde bulundurulur.
Diş formlarda belirlenerek dinamik bir armoni oluşumu sağlanır. Bu işlemler esnasında dudak şeklinde büyük bir önem teşkil etmektedir. Dudak ve çene bölgesi gerektiği takdirde botoks gibi işlemler oluşturularak gülüş tasarımına hazır hale getirilir.


Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

WeCreativez WhatsApp Support
Temsilcimizden online destek ve randevu alabilirsiniz.
👋 Nasıl yardımcı olabilirim?